Szervező
Varga Imre István
Több generációra visszamenőleg gazdálkodó családban nőttem fel. A tradíció az államosítás miatt néhány évtizedre megszakadt. Édesapám azonban ismét földet vásárolt Székesfehérvár környékén a kárpótlási jegyeken. Ő indította újra a családi gazdaságot, ami már gyerekként is a mindennapjaim része volt, de aktívan úgy másfél évtizede kapcsolódtam be a tevékenységekbe.
Főleg szántóföldi növénytermesztésre specializálódtunk. Búzát, kukoricát, árpát, napraforgót, repcét vetünk, termesztünk. A szükséges munkákat magunk végezzük, így traktorban dolgozó gazdaként magam is megtapasztalom a mezőgazdasági munka kihívásait, valamint a szépségeit és sikereit egyaránt. A gyakorlati tapasztalataimat a mezőgazdasági mérnök képzés ismeretanyagával bővítettem ki, ami rálátást ad az agrárium további területeire.
A NAK Fejér megyei szervezetének elnökeként alapvető célom, a hatékony működés, és magas színvonalú szolgáltatás biztosítása a népes tagság számára. Folytatni kívánom elődeim által megkezdett elkötelezett munkát és lobbitevékenységet Fejér megye agráriumának fejlődéséért. Fontosnak tartom a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara meglévő kapcsolatainak ápolását, elmélyítését, és – minél szélesebb körben – újabbak létesítését.
Évtizedek óta együttműködő gazdák körében alapítottuk meg a Székesfehérvár és Környéke Gazdakört. Tevékenységünk során támogatni kívánjuk az önálló gazdálkodáshoz szükséges szakmai ismeretek fejlesztését, a piacképes termékek előállítását, közös géphasználat előmozdítását, a talaj termőerejének fokozását, a természetes környezet megóvását, valamint a szakmai és gazdasági érdekek képviseletét.
A NAK Fejér megyei szervezetének elnökeként alapvető célom, a hatékony
működés, és magas színvonalú szolgáltatás biztosítása a népes tagság számára. Folytatni kívánom elődeim által megkezdett elkötelezett munkát és lobbitevékenységet Fejér megye agráriumának fejlődéséért. Fontosnak tartom
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara meglévő kapcsolatainak ápolását, elmélyítését, és – minél szélesebb körben – újabbak létesítését.
2019-ben elindítottam a Gazda leszek programot, hogy a pályaválasztás előtt álló fiatalok számára vonzóbbá tegyem az agráriumot. A szektorban tapasztalható munkaerőhiány hosszútávú és minőségi pótlását kívánom ezáltal elősegíteni. Az előadások során felhívom a figyelmet arra, hogy nem csak a pályaválasztás esetén érdemes a magyar agrárumot választani, hanem bevásárlás, munkavállalás, sőt még vállalkozásindítás esetén is.
A Fejér Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ 2022-ben "Fejér megye legjobb civil kezdeményezésű programja" elismerésben részesítette a Székesfehérvár és Környéke Gazdakör Egyesület által megvalósított Gazda leszek kezdeményezést.